جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تاثیر استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون آشپزخانه + چند نمونه طراحی

فهرست مطالب

ما در این مقاله قصد داریم که به شما تاثیر استفاده از رنگ های گرم در آشپزخانه را به صورت مفید و مختصر توضیح دهیم. اما قبل از آن بهتر است که با چیستی دکوراسیون آشنا شوید. دکوراسیون به صورت کلی به ارتقا و بالاتر بردن سطح زیبایی و سلامت محیط برای کسانی است که از آن محیط بهره می برند گفته می شود. همچنین طراح دکوراسیون یا همان طراح داخلی به کسی گفته می شود. که این فضا را با استفاده از روش های گوناگون و رعایت استاندارد های مختلف طراحی می کند. در اینجا با چیستی طراحی داخلی آشنا شدید. در ادامه این مقاله برای شما طریقه استفاده رنگ  گرم در دکوراسیون آشپزخانه را در نیو دیزاین بررسی خواهیم نمود.

 

تاثیرات استفاده از رنگ های گرم و سرد در روحیه و انرژی

استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز، زرد، نارنجی و … به افزایش حس سرزندگی و نشاط کمک می کند. رنگ ها تاثیر مستقیمی برروی رفتار و روحیه انسان می گذارند به شکلی که استفاده از رنگ های سرد در دکوراسیون خانه باعث بی حوصلگی، خستگی و … می شود. اما از طرفی رنگ های گرم باعث می شوند که خانه کوچک تر از حالت معمولی به چشم بیاید. و رنگ های سرد مانند خاکستری، سفید و آبی محیط را بزرگتر از آن چیزی که هست نشان می دهند. پس اگر خانه یا آشپزخانه شما به نسبت کوچک است. بهتر است که از رنگ های خاکستری و روشن برای رنگ آمیزی و دکور آن بهره بگیرید. در ادامه استفاده از رنگ های گرم در آشپزخانه را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تم رنگي گرم در دکوراسیون آشپزخانه

 

آشپزخانه، رنگ گرم، ترکیبی بی نقص

آشپزخانه معمولا جایی است که بانوان خانه دار بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند. پس برای افزایش انرژی و مداومت داشتن آن باید از رنگ های گرم استفاده کرد. رنگ های گرم تاثیرات مثبتی بر روح و روان انشان می گذارند. علاوه بر این بهره گیری از نور طبیعی در کنار رنگ های گرم، تاثیر آن را دوچندان خواهد کرد. حال می خواهیم که رنگ های گرم رایج را به نوبت مورد بررسی قرار دهیم. رنگ قرمز یکی از رنگ های گرم و پرکاربرد برای دکوراسیون آشپزخانه می باشد. گفتنی است ترکیب ها و گرادیانت های رنگ قرمز مزیت هایی دارند. به عنوان مثال گرادیانت قرمز به مشکی حس لوکس بودن و گرادیانت قرمز به سفید حس سبکی و شادابی را القا می کنند. پس فهمیدید که استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون و به خصوص رنگ قرمز تا چه حد تاثیر گذار است.

 

بهره‌گیری از رنگ های زرد و نارنجی در طراحی داخلی

نارنجی رنگ پرحرارتی است. این رنگ به القای حس سرزندگی و گرما کمک می کند. همچنین استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی یادآور و گویای احساس شادی و حرارت است. رنگ زرد یکی از رنگ هایی است که بسیار شادی بخش است. این رنگ تداعی کننده نور خورشید و گرمای آن است. استفاده از رنگ زرد به جهت آن که تعادل بیشتری بین سرما و گرمای رنگ ها دارد، رایج است. گستره رنگی زرد شامل رنگ های زیر است. نخودی، کرمی، شیری و لیمویی. همچنین رنگ آمیزی دیوار ها با این گستره رنگی موجب تدوام حس ثبات و عدم تحریک در افراد می شود. در این بند با رنگ های زرد و نارنجی و تاثیر آن ها در استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون آشنا شدید.

 

دیزاین آشپزخانه با رنگ های گرم

 

طراحی داخلی خنثی در کنار طیف رنگی گرم

در این بخش و همچنین در ادامه مقاله به چند نمونه از طراحی های آشپزخانه با استفاه از رنگ های گرم خواهیم پرداخت. در دکوارسیون خنثی از کاغذ دیواری و پس زمینه کرمی و خاکستری مایل به قهوه ای استفاده می شود. همچنین برای تعادل بخشیدن به رنگ های گرم از میز های چوبی و حصیری استفاده می شود. چرا که هر دو آن ها بافتی طبیعی دارند. و گرمای محیط را کنترل می کنند. در اینجا همچنین نوع دیگری از طراحی به نام تابان را مورد بررسی قرار می دهیم. در این نوع طراحی معمولا وسایل و اسباب و اثاثیه به رنگ طلایی هستند. علاوه بر وسایل طلایی رنگ برای جلوگیری از سادگی بیش از حد بهتر است که از مبلمانی استفاده کنید که اجزایی طرحدار دارند. در بخش بعدی از مقاله استفاده از رنگ های گرم آشپزخانه ، انواع دیگری از طرح ها را بررسی خواهیم کرد.

 

رنگ سرد و گرم دکوراسیون آشپزخانه

 

طرح آشپزخانه زرشکی و زرد

این دو رنگ در واقع در تضاد با یکدیگر هستند اما استفاده از آن ها در یک مکان باعث بوجود آمدن فضا و محیطی لوکس می شود. این طراحی می تواند در خانه ها نسبتا بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. همچنین نباید بهره گیری از نور طبیعی که از طریق پنجره ها تامین می شود را نادیده گرفت. سعی کنید در زمان خرید خانه به نورگیر بودن آن دقت کنید. چرا که در صورت نبود نور کافی هر چقدر هم که سلیقه به خرج دهید باز هم نمی توانید نتیجه دلخواه را بدست بیاورید. در کنار نور طبیعی و استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون و بازسازی آشپزخانه ، قرار دادن چند عدد گل و گیاه در جای جای آشپزخانه باعث طبیعی تر شدن. و همچنین جذاب تر شدن محیط آشپزخانه می شود.

 

آشپزخانه زرشکی و زرد

 

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم که مفاهیم و عنوان های مفیدی را مورد بررسی و توضیح قرار دهیم. گفتنی است که ابتدای این مقاله به توصیف چیستی دکوراسیون داخلی و همچنین طراح داخلی پرداخته است. سپس تاثیر رنگ ها در روحیه را بیان کرده. و گفته است که هر کدام از رنگ های سرد و گرم چه تاثیری در میزان انرژی و سرزندگی افراد می گذارند. و بعد از آن تا به انتهای مقاله چند رنگ گرم رایج و علاوه بر آن ها چندین نمونه از طرح های آشپزخانه را بررسی کرده است. در بخش سخن آخر نیز به یک جمع بندی از مفاهیم کل مقاله پرداخته است. در انتها اگر باز هم با خواندن این مقاله نیاز دارید که اطلاعاتتان را در زمینه استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون بالا ببرید به مقالات مرتبط مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *