جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی با طراحی منحصر به فرد و لوکس

فهرست مطالب

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی چه نقشی در جذب مشتریان دارد؟ اصول طراحی دکوراسیون برای فروشگاه لوازم خانگی چیست؟ کدام سبک طراحی برای فروشگاه لوازم خانگی مناسب‌تر است؟ چه جزئیاتی در طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی قابل استفاده هستند؟ کدام رنگ دکوراسیون فروشگاه  لوازم خانگی را لوکس و منحصر به فرد می‌کند؟ طراحی و ساخت دکوراسیون برای فروشگاه لوازم خانگی چقدر هزینه دارد؟ دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی با طراحی منحصر به فرد و لوکس یکی از مهم‌ترین مسائل در جذب اولیه مشتریانی است که به فروشگاه شما مراجعه می‌کنند. به همین دلیل این مطلب از نیو دیزاین را به بررسی اصول و شرایط آن اختصاص داده‌ایم. با همراه باشید تا راهکارهایی برای داشتن یک دکوراسیون جذاب را به شما معرفی کنیم.

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی، فاکتوری موثر در جذب مشتریان

هدف اصلی در راه‌اندازی تمام فروشگاه‌ها، جذب مشتری و کسب درآمد است. حتی اگر یک فروشگاه بزرگ با تنوع بالای محصولات داشته باشید اما مشتری به آن مراجعه نکند، فروش اتفاق نخواهد افتاد و در نتیجه به هدف خود در مورد فروشگاه نخواهید رسید. به طور کلی ظاهر محیط های اداری و تجاری بسیار حائز اهمیت بوده و امروزه افراد به تغییر دکوراسیون و بازسازی دفتر کار و فروشگاه خود می پردازند. در طول روز هزاران نفر از جلوی یک فروشگاه عبور می‌کنند اما تنها تعداد محدودی وارد فروشگاه شده و از این تعداد محدود هم تنها برخی از آن‌ها به مشتری و خریدار تبدیل می‌شوند. عاملی که یک رهگذر ساده را به خریدار یک فروشگاه تبدیل می‌کند، نحوه جذب مشتری توسط فروشگاه است. جذب به خصوص برای فروشگاه‌های لوازم خانگی که محصولات گران‌تری دارند و مشتریان صرفا به مراکزی مراجعه می‌کنند که اعتماد آن‌ها را جلب کند، اهمیت بیشتری دارد. دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی، فاکتوری موثر در جذب مشتریان است که در اگر در طراحی آن دقت شده و اصول این کار رعایت شود، فروش را نیز تضمین خواهد کرد.

 

مقاله پیشنهادی : دکوراسیون فروشگاه مواد غذایی

 

اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

لوازم خانگی از آن دست محصولاتی هستند که همه افراد به نوعی از آن‌ها نیاز دارند. این محصولات علاوه بر مورد نیاز بودن، کالاهایی گران‌قیمت نیز هستند به همین دلیل فروش آن‌ها تا حد زیادی وابسته به جلب اعتماد مشتریان است. اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی و طراحی دکوراسیونی که در درجه اول توجه مخاطبین را به خود جلب کرده و در درجه دوم، در اعتماد و ترغیب آن‌ها به خرید موثر باشد، عامل مهمی در فروش محصولات و لوازم خانگی است. چیدمان زیبا، شیک و مد روز شروط مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی است و در صورتی که به درستی انجام شود، مشتریان به راحتی جذب آن شده و ابتدا به عنوان بازدید کننده و سپس خریدار مشتری تبدیل خواهند شد. این شرط در طراحی داخلی فروشگاه زمانی اجرا می‌شود که اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی را رعایت کرد و مهم‌ترین این اصول موارد زیر هستند.

۱. پارتیشن‌بندی

اولین اصل در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی، برای ساخت دکوراسیونی لوکس و منحصر به فرد پارتیشن‌بندی و قفسه بندی فروشگاه است. با توجه به اینکه در یک فروشگاه لوازم خانگی محصولات در انواع مدل‌ها، کاربردها و برندها فروخته می‌شوند، پارتیشن‌بندی امری ضروری است. پارتیشن‌بندی علاوه بر ایجاد نظم در دکوراسیون فروشگاه، از سردرگمی مشتریان نیز جلوگیری کرده و به دسترسی راحت آن‌ها به محصولات مورد نظر کمک می‌کند. پارتیشن‌بندی فروشگاه لوازم خانگی را می‌توان براساس برند، کارایی و عملکرد محصول به راحتی انجام داد.

۲. طراحی ویترین بزرگ و شیک

طراحی ویترین بزرگ و شیک یکی دیگر از اصول طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی است. ویترین فروشگاه اولین جایی است که مشتریان مشاهده می‌کنند و بیشترین تاثیر را در جذب مشتری برای حضور در فروشگاه و خرید از آن دارد. برای بیشتر ما پیش آمده که با مشاهده محصولی در ویترین جذاب فروشگاه جذب آن شویم و برای خرید آن محصول به داخل فروشگاه مراجعه کنیم. بعد از جذب رهگذران توسط ویترین، طراحی داخلی مشتری را برای ماندن در فروشگاه و بررسی محصولات ترغیب می‌کند.

۳. نورپردازی مناسب

نورپردازی مناسب اصل بعدی در طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی است. نورپردازی فاکتور مهمی در دیزاین و طراحی داخلی است و نقش زیادی در طراحی فضایی لوکس و منحصر به فرد دارد. با نورپردازی مناسب می‌توان فضای کوچک یک فروشگاه را بزرگ‌تر جلوه داد، محصولات را به شکل بهتری در معرض نمایش مشتریان قرار دارد و درخشش قفسه‌ها را چندین برابر کرد. نورپردازی مناسب به خصوص در فروشگاه‌هایی که از بیرون دید دارند، اهمیت بیشتری دارد زیرا در جلب توجه مشتریان تاثیرگذار است.

نورپردازی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی|مجموعه نیودیزاین

بیشتر بخوانید : دکوراسیون فروشگاه کاشی و سرامیک

 

۴. تلفیق رنگ اصولی 

انتخاب رنگ مناسب یکی از اصول مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی است. رنگ عنصری حیاتی در طراحی است و اهمیت آن به حدی است که با استفاده از آن می‌توان سبک طراحی را تغییر داد. رنگبندی در طراحی دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی فروشگاه لوازم خانگی هم از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب رنگ در فروشگاه باید متناسب با جزئیات مختلف مانند محصولات، نورپردازی و نمای بیرونی فروشگاه باشد. تلفیق رنگ اصولی تاثیر بسیار زیادی در زیباسازی و دیزاین حرفه‌ای فروشگاه دارد.

۵. هماهنگی ارتفاع وسایل تا سقف

لوازم موجود در یک فروشگاه چه روی قفسه و چه خارج از آن دارای ارتفاع و بلندی مشخصی هستند که برای زیبا دیده شدن آن‌ها باید به فاصله این ارتفاع تا سقف فروشگاه دقت کرد. هماهنگی ارتفاع وسایل تا سقف باید با در نظر گرفتن مساحت فروشگاه، اندازه وسایل و بلندی کالاها در یک بخش یا کل فروشگاه انجام شود. به منظور چیدمان اصولی می‌توان بخشی از فروشگاه را به کالاهایی با ارتفاع بلند و بخشی دیگر را به قفسه‌ها و پارتیشن دیگر محصولات اختصاص داد.

 

نکات مهم برای منحصر به فرد کردن دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

به منظور طراحی دکوراسیونی مناسب و کاربردی و در عین حال شیک برای فروشگاه لوازم خانگی علاوه بر اصول گفته شده، نکات مختلفی هم وجود دارند که توجه به آن‌ها اهمیت زیادی دارد. نکات مهم برای منحصر به فرد کردن دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی را می‌توان در قالب 9 نکته بیان کرد که عبارت از موارد زیر هستند و با توجه به اهمیت طراحی حرفه‌ای در جذب مشتریان، دقت به همه آن‌ها الزامی است.

۱. توجه به روانشناسی مخاطب

توجه به روانشناسی مخاطب اولین و مهم‌ترین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی یک فروشگاه، به خصوص فروشگاه لوازم خانگی است. نیاز مشتریانی که به فروشگاه مراجعه می‌کنند بسته به منطقه، آداب و رسوم و حتی فروشگاه‌های رقیب متفاوت است. برای مثال اگر فروشگاه لوازم خانگی شما در منطقه‌ای قرار داشته باشد که سطح درآمد مردم در آن چندان بالا نیست، مشتریان بیشتر به کالاهای اساسی نیاز دارند و به دنبال کالاهای لوکس یا خاص نیستند اما فروشگاه‌هایی که در مناطق مرفه قرار دارند باید در کنار کالاهای اساسی، محصولات لوکس و شیک را نیز عرضه کنند تا توجه مشتریان را جلب کرده و احتمال خرید آن‌ها را افزایش دهند. اگر فروشگاه شما در منطقه‌ای با ساکنین اقشار مرفه و پر درآمد باشند و طراحی ساده‌ای برای آن در نظر بگیرید، شانس جلب توجه و جذب مشتریان در آن بسیار پایین خواهد بود.

۲. استفاده از نمونه کالاهای رنگی

دیگر نکته مهم در طراحی فروشگاهی لوکس و منحصر به فرد برای فروش لوازم خانگی، استفاده از نمونه کالاهای رنگی در فروشگاه است. لوازم خانگی به خصوص کالاهای بزرگ مانند گاز، یخچال، فریزر و ماشین لباسشویی اغلب به رنگ‌های سفید و مشکی هستند که تماشای آن‌ها ممکن است خسته کننده باشد. برای حل این مشکل و جلوگیری از خسته شدن چشم در هنگام بررسی کالاها، استفاده از نمونه کالاهای رنگی کاربردی است. برای مثال می‌توانید روی ماشین لباسشویی سفید یک همزن رنگی قرار دهید یا بین یخچال‌های سفید و استیل، فضایی را برای قرار دادن لوازم رنگی مانند گوشت کوب برقی، همزن یا جاروبرقی اختصاص دهید.

۳. استفاده از بنرها و ابزارهای تبلیغاتی

استفاده از بنرها و ابزارهای تبلیغاتی مانند کاتالوگ در فروشگاه، نکته مهم بعدی در جذب مشتریان و تبدیل فروشگاهی ساده به فروشگاهی لوکس و متفاوت است. این محصولات را می‌توانید پشت ویترین، روی دیوارها و در مکان‌هایی قرار دهید که احتمال دیده شدن آن‌ها توسط مشتری بیشتر باشد. برای مثال اگر پارتیشن‌بندی یا فضاسازی فروشگاه را به گونه‌ای انجام داده‌اید که محصولات هر برند در بخشی از فروشگاه قرار داشته باشند، می‌توانید با استفاده از یک میز کاتالوگ و بروشورهای مربوط به آن برند را در نزدیک محصولات قرار دهید تا مشتریان با مطالعه آن‌ها اطلاعات کافی در مورد محصول مورد نظر خود را به دست آورند.

۴. طراحی استراتژیک ویترین‌ها

طراحی استراتژیک ویترین‌ها یکی دیگر از نکاتی است که علاوه بر تسلط مشتریان به محصولات فروشگاه، در افزایش احتمال خرید آن‌ها هم تاثیرگذار است. اگر ویترین‌های فروشگاه طراحی ساده باشند یا قرار دادن وسایل و قفسه‌ها به گونه‌ای باشند که مشتری به سادگی وارد فروشگاه شده و از آن خارج شود، شانس دیده شدن محصولات موجود در فروشگاه کمتر شده و در نتیجه فروشی هم اتفاق نخواهد افتاد. ویترین‌های بزرگ در گوشه و کنار فروشگاه، بهترین همکار شما در طولانی کردن پروسه خرید یا حضور مشتری در فروشگاه شما دارند و این فرصت را برای شما ایجاد می‌کنند که از طریق صحبت و مشتری‌مداری بازدیدکننده‌ای ساده را به مشتری قطعی تبدیل کنید.

۵. طراحی حرفه‌ای ورودی

نکته بعدی برای طراحی اصولی فروشگاه به گونه‌ای که مشتریان را جذب کرده و شانس فروش به آن‌ها را افزایش دهد، طراحی حرفه‌ای ورودی برای فروشگاه است. ورودی باید به اندازه‌ای باشد که چند مشتری به طور همزمان به سادگی از آن رفت و آمد داشته باشند، همچنین دید مناسبی از بیرون به داخل فروشگاه ایجاد کرده و فروشگاه را دلبازتر نشان دهد. بهتر است ورودی در نزدیکی صندوق فروشگاه باشد تا علاوه بر راحتی مشتریان در ورود یا خروج به داخل، مسئولین فروشگاه هم نظارت خوبی به رفت و آمد داشته و از این طریق امنیت فروشگاه نیز حفظ شود.

۶. توجه به آسایش مشتریان

توجه به آسایش مشتریان و راحتی آن‌ها حین خرید، نکته‌ بسیار مهم دیگر در طراحی اصولی و قاعده‌مند یک فروشگاه لوازم خانگی است. بیشتر مشتریان قبل از ورود به یک فروشگاه خلوت یا شلوغ بودن آن را بررسی می‌کنند. این موضوع به خصوص برای خانم‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. در طراحی داخلی فروشگاه باید چیدمان و چینش قفسه‌ها را به گونه‌ای انجام داد که مشتری فضای کافی برای گردش در داخل فروشگاه را داشته باشد.

۷. چینش سه گانه محصولات

چینش سه گانه محصولات یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی است که از نظر روانشناسی هم اهمیت زیادی دارد. طبق اصول روانشناسی در معماری و دکوراسیون داخلی، این شیوه چیدمان محصولات، تاثیر فوق‌العاده زیادی در درک بصری مشتریان دارد. برای مثال می‌توانید محصولاتی که از نظر ارتفاع تفاوت دارند و به هم مربوط هستند را در کنار هم قرار دهید تا بهتر و بیشتر دیده شوند. برای مثال ماشین ظرفشویی، گاز یا لباسشویی و یخچال سه محصول با ارتفاع متفاوت هستند که قرار گرفتن آن‌ها در کنار هم باعث بهتر دیده شدن هر کدام از آن‌ها می‌شود. البته چینش سه گانه محصولات تنها مربوط به دید بصری و ظاهری آن‌ها نیست بلکه می‌توان این کار را بر اساس قیمت محصول هم انجام داد.

 

مطلب پیشنهادی: نکات دکوراسیون داخلی فروشگاه

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی|مجموعه نیودیزاین

 

هزینه طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

در انتها قصد پاسخ به مهم‌ترین دغدغه مشتریان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی یعنی هزینه طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی را داریم. هزینه فاکتور مهمی در طراحی دکوراسیون است. بیشتر مشتریان به دلیل نگرانی از هزینه بالای طراحی اصولی و قاعده‌مند، این کار را شخصا انجام می‌دهند و به همین دلیل جذب مشتری آن‌ها به اندازه تلاش و هزینه‌ها برای تبلیغات و ارائه محصول با کیفیت نخواهد بود. شاید هزینه طراحی دکوراسیون فروشگاهی در تخمین اولیه کمی زیاد باشد اما با در نظر داشتن عوامل موثر در هزینه می‌توان آن‌ها را کاهش داد. از عوامل موثر در هزینه طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی می‌توان به سبک طراحی، متراژ فروشگاه، میزان کار، آیتم‌ها و جزئیات مصرفی در طراحی و هزینه‌های دریافتی توسط شرکت مجری اشاره کرد. برای کاهش هزینه طراحی داخلی فروشگاهی یک مثال ملموس می زنیم.برای مثال در بحث یک خانه مسکونی بسیاری از افراد برای کاهش هزینه خود و داشتن یک خانه مدرن و لوکس به جای خرید خانه نوساز به بازسازی خانه قدیمی خود می پردازند و با این کار حجم بسیاری از هزینه های خود را کاهش می دهند. شما می توانید برای کاهش هزینه های خود به جای یک فروشگاه نوساز از بازسازی یک فروشگاه قدیمی بهره برید.

 

نتیجه گیری 

اگر طراحی دکوراسیون اصولی و منحصر به فرد باشد، دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی عاملی موثر در جذب مشتریان و افزایش فروش است. طراحی منحصر به فرد فروشگاه کار سختی نیست، به خصوص اگر این کار را به عهده افرادی مانند کارشناسان ما در مجموعه نیو دیزاین بگذارید که علاوه بر این زمینه در حوزه ساخت و اجرای انواع کابینت آشپزخانه ارزان و با کیفیت ، کمد دیواری و … نیز مهارت، تخصص و تجربه دارند. کارشناسان ما با تجربه‌ای که در زمینه طراحی داخلی دارند، در مرحله اول فضای مورد نظر شما برای طراحی را بررسی کرده و بعد از آن بهترین پلان و نقشه‌ها را متناسب با نظر و سلیقه شما پیشنهاد می‌دهند. طراحی نهایی دکوراسیون توسط ما در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود، همچنین با در نظر گرفتن بودجه شما تلاش می‌کنیم که این کار را با هزینه‌ای مناسب انجام دهیم. برای ارتباط با کارشناسان نیودیزاین می‌توانید از راه‌های تماس موجود در سایت استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید : دکوراسیون فروشگاه موبایل

 

سوالات متداول 

۱. دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی چه تاثیری در جذب مشتریان دارد؟

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی اولین عامل در جذب مشتریان و ورود آن‌ها به داخل فروشگاه است و از این طریق فروش نیز بیشتر خواهد شد.

۲. اهمیت پارتیشن‌بندی در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم خانگی چیست؟

پارتیشن‌بندی موجب ایجاد نظم در دکوراسیون فروشگاه می‌شود، از سردرگمی مشتریان جلوگیری کرده و محصولات را به شکل بهتری در معرض نمایش آن‌ها قرار می‌دهد.

۳. راهکارهای رعایت تلفیق رنگ اصولی در دکوراسیون داخلی چیست؟

استفاده از چند محصول رنگی در میان محصولات سیاه و سفید، رعایت ترتیب رنگ محصولات با رنگ خنثی و چیدمان به گونه‌ای که چشم مشتری خسته نشود از جمله راهکارهای تلفیق رنگ اصولی هستند.

۴. طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی لوکس چقدر هزینه دارد؟

هزینه طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی لوکس و منحصر به فرد به فاکتورهایی مانند متراژ فروشگاه، تعداد کالاها، میزان کار و زیرسازی فروشگاه و بسیاری موارد مشابه دیگر بستگی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *