جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازسازی خانه چقدر طول میکشد؟

فهرست مطالب

برای داشتن یک خانه جدید و نو نیاز است که خانه‌ ای که در آن زندگی می‌کنید را بازسازی کنید. همه ساختمان‌ها چند سال پس از گذشت ساخت آن دچار استهلاک می‌شوند و ظاهر زیبای خود را از دست می‌دهند. بنابراین لازم است که پس از چند سال تعمیراتی را در خانه خود انجام دهید و آن را بازسازی کنید تا دوباره شکل زیبایی پیدا کند. یکی دیگر از دلایلی که افراد خانه خود را بازسازی می‌کنند این است که پس از گذشت چند سال شکل خانه و ویژگی‌های آن برای افراد تکراری می‌شود و به دنبال یک تنوع و تغییر عالی می‌باشند و از بازسازی استفاده می‌کنند و تغییراتی را که باب دلشان است اجرا می‌کنند. بازسازی یکی از راه‌های به صرفه و مناسب برای انجام تغییرات و بهبود وضعیت خانه شماست.

مزایای بازسازی

 1. هزینه کمتر نسبت به خرید و تعویض خانه
 2. طراحی به شیوه دلخواه خود
 3. ایجاد زیبایی و تنوع در محیط خانه
 4. اضافه کردن کاربردهای بیشتر به بخش‌های مختلف خانه
 5. بهره‌گیری از طراحی‌های جدید و مقاوم ساختن بنا
 6. ساخت به روز و مدرن سازی بخش‌های مختلف خانه .

بازسازی خانه ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد برای مثال یک فرد در زمان کمتری خانه یا محیط کار خود را بازسازی کند و فرد دیگری مدت زمان بیشتری احتیاج داشته باشد که این کار را انجام دهد.

زمان بازسازی خانه به موارد مختلفی بستگی دارد مانند:

 • زمان کاری و کاربری ساختمان: اگر شما در یک آپارتمان زندگی کنید اجازه کار در روزها و ساعت مشخصی را خواهید داشت و در روزهای تعطیل یا صبح خیلی زود نمی‌توانید فعالیت پر سر و صدایی داشته باشید. اما در بازسازی اداری معمولاً روزهای تعطیل نیز امکان کار کردن برای شما وجود دارد. بنابراین کاربری ساختمان یکی از عوامل تعیین کننده در مدت زمان بازسازی می‌باشد.
 • برنامه ‌ریزی دقیق و داشتن نظم در کارها: از دیگر عوامل مهم برای انجام دادن سریع روند بازسازی، داشتن نظم در کارها می‌باشد. باید در کارها نظم را رعایت کنید و به ترتیب کارها را انجام دهید برای مثال نمی‌توان بعد از اجرای سرامیک، کارهای تاسیسات و لوله کشی را انجام داد و اگر عملیات لوله کشی به هر دلیلی به تاخیر بیفتد مراحل بعدی نیز به تاخیر خواهند افتاد، باید هماهنگی را در اجرای کارها داشته باشید.
 • مساحت پروژه بازسازی: بازسازی یک خانه ۱۲۰ متری به مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا بازسازی یک خانه ۶۰ متری. گاهی اوقات به دلیل حجم کاری و تعداد آیتم‌ های بیشتر، یک خانه ۱۲۰ متری به زمان بیشتری نیاز دارد.
 • موقعیت مکانی: از دیگر عوامل تاثیرگذار در مدت زمان بازسازی موقعیت مکانی پروژه می‌باشد. اگر منطقه‌ای که ساختمان مورد نظر در آن قرار دارد مرکز شهر باشد، برای رسیدن به پروژه همیشه باید ترافیک را در نظر داشت، یا اگر پروژه خارج از شهر باشد، مسیر طولانی رسیدن به آن را باید در نظر گرفت.
 • آب و هوا: برف و سرمای شدید و یا بارندگی می‌تواند هر پروژه ‌ای را به تاخیر بیندازد و یا حتی آن را متوقف کند. از دیگر آیتم هایی که با دمای هوا ارتباط مستقیم دارند: گچ کاری، سنگ کاری، رنگ آمیزی و … می‌باشد و باید این موارد قبل از شروع پروژه در نظر گرفته شود.

برخی مواردی که بهتر است هنگام بازسازی آنها را انجام دهید شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. در و پنجره‌های جدید و ضد سرقت
 2. نقاشی دیوارها و یا استفاده از کاغذ دیواری
 3. از بین بردن رطوبت خانه
 4. بررسی چاه فاضلاب و تغییر شیر آلات
 5. افزودن روشویی
 6. تعیین نوع کفپوش جدید

نکته ی پایانی

از بازسازی برای تعمیر خانه و یا تغییر آن به محیطی دلنشین تر و زیباتر استفاده می‌شود. بازسازی یکی از مناسب‌ ترین راه‌ ها برای تغییرات و بهتر کردن محیط زندگی و یا محل کار می‌باشد. از مزایای بازسازی می‌توان به ایجاد تنوع و زیبایی در محیط مورد نظر، مقاوم ساختن بنا و بهره‌ گیری از طراحی‌های به روز و همچنین هزینه کمتر نسبت به خرید و تعویض خانه اشاره کرد. مدت زمان بازسازی خانه یا محل کار به متراژ مورد نظر، بودجه، سرعت عمل برای بازسازی و موقعیت جغرافیایی بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *