جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با روش های مقابله با سوسک کابینت آشنا شوید + n ترفند کاربردی

فهرست مطالب

سوسک ها که یکی از حشرات بسیار کثیف می‌باشند ناقل بیش از ۱۰۰ نوع بیماری به انسان است و برای از بین بردن این موجود باید یک راه حلی پیدا کرد. قطعا برای شما هم هیچ چیز ناخوشایند تر از دیدن این موجودات ریز و درشت و ترسناک در آشپزخانه نیست. یکی از مکان‌هایی که در آشپزخانه لانه سوسک ها می‌باشد کابینت‌ها هستند. سوسک ها به سرعت تولید مثل می‌کنند، برای همین هنگام مشاهده آنها باید فورا برای از بین بردن کامل آنها اقدام کنید. گوشه ‌های کابینت بهترین مکان برای تخم ریزی حشرات مانند سوسک ها می‌باشد.

چند روش برای از بین بردن سوسک کابینت

۱ . اسپری حشره کش :

از اسپره‌ های مخصوص حشره کش برای از بین بردن سریع سوسک کابینت استفاده کنید. این افشانه ها حاوی مقادیر سیفلوترین هستند و برای کشتن حشرات مانند سوسک کاربرد عالی دارد. اسپره‌ های حشره کش را حتماً به همه منافذ آغشته کنید. اگر سوسک در منافذ کابینت تخم گذاری کرده باشد با اسپری حشره کش به این قسمت‌ ها از افزایش جمعیت سوسک جلوگیری می‌کنید. اسپری را در گوشه ‌های کابینت قسمت‌های زیرین و درز ‌های آن که محل رشد سوسک ها به شمار می‌رود اسپری کنید. هنگام استفاده از این اسپره‌ ها حتماً از ماسک استفاده کنید تا از ورود مواد شیمیایی مضر به دهان و بینی خود جلوگیری کرده باشید.

۲ . سمپاشی کردن :

سمپاشی راحت ترین و بهترین راه برای مقابله با سوسک در کابینت به شمار می‌رود. سمپاشی حتماً باید اصولی انجام شود تا باعث دردسر و مشکل برای شما نشود. در اثر سمپاشی غیر اصولی عوارض جبران ناپذیری مانند مرگ ساکنین خانه و حتی همسایه مجاور نیز اتفاق می‌افتد. سم‌هایی مانند سایپرمترین از تاثیرگذار ترین سم ‌ها برای از بین بردن تخم زنده سوسک محسوب می‌شود و اثر این سم تا سه ماه باقی خواهد ماند. سمپاشی غیر استاندارد در مواردی باعث آسیب به وسایلی مانند کابینت می‌شود.

۳ . استفاده از کابینت با کیفیت :

یکی از تاثیرگذار ترین فاکتورها در ایجاد سوسک متریال کابینت است جنس و کیفیت کابینت تاثیر زیادی بر خلاص شدن از سوسک ‌های ریز و درشت دارد بنابراین هنگام سفارش کابینت به جنس کابینت‌ها اهمیت بسیاری دهید. یکی از بهترین کابینت‌ها برای مقابله با سوسک، کابینت ام دی اف می‌باشد. کابینت‌ها باید با جدار باریک منطبق بر استانداردهای بهداشتی ساخته شده باشند در این صورت این حشرات به ویژه سوسک نمیتوانند به راحتی وارد کابینت شوند.

 ۴ . استفاده از سرکه :

از بین بردن سوسک کابینت با سرکه یکی از روش ‌های خانگی محسوب می‌شود که پایه و اساس علمی ندارد و برای به کارگیری این روش بهتر از هدیه را در یک ظرف اسپری بریزید و هنگام مشاهده سوسک محلول را روی آن اسپری کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر می‌توانید محلول آب و ظرف شویی را به سرکه اضافه کنید و با ریختن این محلول در کابینت پس از چند هفته دیگر خبری از سوسک ‌ها نخواهد بود البته بر این روش باید احتیاط کنید زیرا استفاده بیش از حد از محلول آب و سرکه ممکن است باعث نفوذ رطوبت در کابینت‌ها و در نتیجه کپک زدن آنها شود.

۵ . استفاده از پودر پوریک اسید :

یکی از بهترین سم ‌ها برای از بین بردن سوسک کابینت است و برای این کار نیاز به کمی شکر و آرد نیز دارید پس از مخلوط کردن دو واحد بوریک اسید و یک واحد آرد و شکر را در داخل ظرف‌ های کوچک مثل کاسه بریزید و در قسمت‌ هایی مانند پشت یخچال گاز و کابینت‌ها قرار دهید.

۶ . استفاده از ژل سوسک کش :

ژل سوسک کش حاوی مقادیر مناسبی از فیبرونول می‌باشد که سوسک ‌های درشت فاضلاب را به سرعت از بین می برد و نباید آن را به همراه حشره کش استفاده کرد زیرا ترکیبات یکدیگر را خنثی کرده و تاثیری برای از بین بردن سوسک ها نخواهد داشت.

۷ . استفاده از خاک دیاتومه :

خاک دیاتومه یک ماده بی ضرر برای کنترل و دفع حشرات می‌باشد و از این ماده می‌توان به مقدار لازم در محل‌ های عبور مرور سوسک ها بریزید و آنها را از بین ببرید.

۸ . ترکیب بوره و شکر :

۳ قاشق بوره را به همراه یک قاشق شکر مخلوط کنید، سوسک ها هنگام چشیدن شکر به این ترکیب حمله کرده و با خوردن بوره از بین می‌روند.

۹ . انتقال مرتب سطل‌ های زباله ‌به بیرون :

سطل های زباله را مرتب به بیرون از خانه انتقال دهید. سطل زباله پر از آشغال محل مناسبی برای رشد و زندگی سوسک ها ایجاد می‌کند.

نکته پایانی

سوسک ها موجوداتی سرشار از آلودگی و بیماری می‌باشند. برای از بین بردن سوسک ها راه حل های متنوعی وجود دارد که با انجام آن می‌توانید از شر این موجودات راحت شوید مانند : استفاده از خاک دیاتومه ، خالی کردن مرتب سطل زباله، استفاده از کابینت ام دی اف و مرتب نگه داشتن کابینت‌ها، استفاده از ژل حشره کش و سمپاشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *