جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اصول طراحی کمد دیواری، 10 گام تا کمدی شیک و جادار

فهرست مطالب

10 گام تا کمدی شیک و جادار

طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد چیست ؟ باتوجه به افزایش آپارتمان‌نشینی استفاده مناسب از فضای داخل منزل به یک مهارت و از بارزترین ویژگی‌های اصلی زندگی شهری مبدل شده است.

باتوجه به مطالب مذکور و متراژ اکثر خانه‌ها کمد دیواری وسیله‌ای بسیار ضروری در آن‌ها است. درواقع این کمدها با نوع طراحی و ساخت کمک می‌نمایند تا تمام وسایل و لوازم خود را به‌شکل مرتب درون آن‌ها قرار دهیم. بهره‌مندی مفید و کاربردی از این کمدها به نوع طبقه بندی کمد دیواری بستگی دارد. هرچه این طبقه‌بندی اصولی و کاربردی‌تر باشد، وسایل بیشتری در درون کمد دیواری جای می‌گیرند.

طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد در اتاق خواب به نوع کمد، فضای در دسترس و مواردی مشابه بستگی دارد. به‌همین منظور بهتر است از افرادی حرفه‌ای که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند کمک بگیریم. در مقاله اصول طراحی کمد دیواری، 10 گام تا کمدی شیک و جادار قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم، پس تا انتها با ما در وب‌سایت دکوراسیون نیودیزاین همراه باشید.

 

مطلب پیشنهادی : ساخت کمد دیواری ریلی

 

طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد

در دنیای امروز کمد دیواری‌ عمیق به یکی از اجزا کاربردی آپارتمان مبدل شده‌اند. یکی از بهترین روش‌ها جهت استفاده و مدیریت مناسب فضا خصوصاً داخل آپارتمان‌های کوچک، طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد است. چنانچه آپارتمان شما از یک کمد دیواری با عمق زیاد و عرض کم برخودار است، دیگر اصلاً نگران کمبود جا برای وسایل خود نباشید.

شما به‌واسطه انتخاب یک روش چیدمان صحیح قادرید بسیاری از وسایل خود را داخل کمد چیدمان نمایید. درواقع شما می‌توانید وسایل مختلف خود را مثل رختخواب، لباس، چمدان و دیگر وسایل با یک مدیریت ساده به‌سادگی داخل کمد دیواری منزل خود جای بدهید.

جهت طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد شما می‌توانید از انواع باکس‌های نظم‌دهنده، ریل کشو ساچمه‌‌ای و ریل تاندم باکس بهره‌مند شوید. به‌واسطه نظم‌دهی کمد دیواری نه تنها وسایل و لباس‌ها را به‌راحتی می‌یابید، بلکه به بهبود آرامش ذهنی خود هم کمکی شایان خواهید کرد.

حال که با ماهیت طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد آشنا شدیم، در ادامه باید به اصلی‌ترین مسأله یعنی اصول طراحی کمد دیواری خوب بپردازیم، پس همچنان با نیودیزاین همراه باشید.

اصول طراحی کمد دیواری

به‌طور کلی کمد دیواری را می‌توان مهم‌ترین عنصر نظم‌دهی در اتاق خواب تلقی نمود. درواقع کمد دیواری از ضروری‌ترین عناصر در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی که نقش برقراری نظم و انضباط در خانه را دارد. البته کمدها تنها مختص اتاق خواب نیستند و می‌توان از آن‌ها جهت سازمان‌دهی هر بخش از فضای خانه بهره برد. انتخاب درست یک کمد دیواری، علاوه بر اینکه موجب پایان یافتن نگرانی‌های شما درباره برقرای نظم می‌شود، جلوه‌ای خاص و منحصر‌به‌فرد را برای فضای اتاق‌های منزل شما به ارمغان می‌آورد.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما مخاطبین محترم را با 10 گام تا کمدی شیک و جادار آشنا نماییم، پس با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید : انواع کمد دیواری

 

10 گام تا کمدی شیک و جادار

امروزه به نظر کارشناسان کمد دیواری از مهم‌ترین عناصر طراحی دکوراسیون داخلی به‌شمار می‌رود. این کمدها علاوه بر نظم اتاق باعث زیبایی فضای داخلی آن هم می‌شوند. 10 ایده‌ی عالی برای طراحی کمد دیواری عبارت هستند از:

1- درب ریلی 

به‌واسطه انتخاب کمد با درب کشویی، ظاهری شیک و مدرن را در اتاق خود ایجاد نمایید. معمولاً درب‌های کشویی با شیشه، آینه و لمینت طراحی می‌شوند. شما می‌توانید باتوجه به نیازها و سبک اجرای دکوراسیون داخلی منزل‌، نوع مدنظر خود را انتخاب نمایید.

درب ریلی چون به‌راحتی باز و بسته می‌شوند و در حالت باز اصلاً فضای اتاق را اشغال نمی‌کنند، از محبوبیت بیشتری در بین دیگر درب‌های کمد دیوار برخوردار هستند. البته طراحی کمد دیواری ریلی برای طرح‌های جادار و بزرگ توصیه می‌گردد؛ چراکه نصف ریل روی کمد می‌ماند و باز نمی‌شود.

2- درب شیشه‌ای

درب‌های شیشه‌ای در طراحی کمد دیواری اتاق کودک و سالن‌های پذیرایی جهت نمایش اشیاء لوکس بسیار کاربرد دارند. البته بخشی از کمد نیز می‌تواند از یک درب شیشه‌ای کوچک برخوردار باشد.

چنانچه همیشه وسایل‌ شما مرتب و منظم هستند، استفاده از درب شیشه‌ای مات یا شفاف می‌تواند فضایی درخشان و مدرنیته خاصی را ایجاد نماید.

3- درب لولایی

حتماً با این درب‌ها درست همانند در اتاق هستند، آشنایی دارید. درهای لولایی زیاد مدرن و لوکس نمحسوب نمی‌شوند، امّا این بدان معنا نیست که نمی‌توان از آن‌ها در یک مدل کمد دیواری شیک و جادار استفاده کرد. تنها باید توجه داشته باشیم که اتاق فضای لازم را برای باز شدن درب را داشته باشد.

4- دکوراسیون داخلی مدرن با کمد لباس سفید

مطمئن باشید که از سرمایه‌گذاری روی یک کمد لباس سفید، هرگز شما را پشیمان نخواهد کرد. در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ، رنگ سفید یک انتخاب هوشمند و باشکوه است که ظاهری ظریف و لوکس را برای اتاق خواب‌ شما به ارمغان می‌آورد. این رنگ سفید هرگز از مد نمی‌افتد و می‌توان به‌راحتی آن را با انواع رنگ‌های گرم، متعادل ساخت. همچنین برای دکوراسیون آشپزخانه خود هم اگر از این رنگ برای کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید، محیط کلی خانه شما را بزرگ تر جلوه می دهد.

5- کمد دیواری کنجی 

طراحی  کمد دیواری کنجی، گوشه‌های اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرد که از حالت فضای خالی خارج می‌شوند. کمدهای کنجی به‌صورتی طراحی می‌شوند که به‌ساگی فرورفتگی‌های زاویه‌دار را پوشش می‌دهند و فضای نامناسب و پِرت را به فضایی کاربردی برای ذخیرۀ  وسایل مبدل می‌نمایند.

6- کمد دیواری آینه‌ای

چنانچه مایلید که اتاق خواب‌ شما بزرگ‌تر جلوه نماید، از سفارش کمدهای آینه‌ای هرگز غافل نشوید. درب‌های آینه‌ای روشی عالی جهت افزایش و بهبود جذابیت‌های بصری است که یک اتاق معمولی را به فضایی رویایی مبدل می‌نماید. انعکاس نور طبیعی، فضا بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد و روشی مناسب جهت ارتقای کیفیت اتاق‌های کوچک است.

 

مطلب مرتبط : کمد دیواری سلطنتی چیست

 

7- کمد لباس تک نفره

تفاوت کمد دیواری با کمد تک نفره کاملاًمشخص است. کمد دیواری در فضای داخلی دیوار اجرا می‌شود، امّا کمد لباس به‌صورت کامل مستقل و بدون اتکا به دیوارهاساخته می‌شوند.

در طراحی دکوراسیون داخلی، جهت مرتب ماندن فضاهای کوچک بهتر است از یک کمد دیواری تک‌نفره بهره برد. این کمدها اغلب در ابعادی بلند ساخته می‌شوند و فضای مناسبی جهت ذخیره‌سازی در اختیار شما قرار می‌دهند.

8- کمد دیواری کشودار

یک کمد کشودار این امکان را به ما می‌دهد تا شلوغی و بی‌نظمی داخل کمد را، مدیریت نماییم و فضای ذخیره‌سازی را به حداکثر برسانیم. در طراحی کمد کشودار، متریال، رنگ و سبک مورد علاقۀ ما باید در نظر گرفته شود و فضای داخلی کمد هم دقیقاً براساس نیازهای شما طراحی خواهد شد.

9- کمدهای بدون درب

کمد بدون درب شما را قادر می‌سازند تا تمام لباس‌های خود را بسیار راحت تماشا نمایید و به‌راحتی لباس مدنظرتان را برای هر موقعیتی انتخاب کنید. هم‌چنین تفتوتی ندارد که سبک دکوراسیون داخلی منزل‌تان چگونه است، کمدهای بدون درب، با هر سبکی هم‌خوانی دارند. این سبک کمد دیواری به دلیل ظاهر مدرنشان به ویژه در پروژه های بازسازی خانه قدیمی بسیار مورد استقبال می باشند.

10- کمد دیواری خاکستری

چنانچه با رنگ‌های خنثی مانند خاکستری مشکلی ندارید، یک کمد دیواری به این رنگ سفارش دهید. رنگ خاکستری، اتاق خواب شما را به فضایی دنج و امن تبدیل می‌نماید. خاکستری آن‌قدر جذاب است که شما دوست دارید مدت زمان طولانی را در این اتاق سپری نمایید.

 

مطلب پیشنهادی : کمد دیواری قابل جابجایی

 

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله ابتدا به طبقه بندی کمد دیواری با عمق زیاد پرداختیم، سپس با شما مخاطبین مخترم به اصول طراحی کمد دیواری مناسب پرداختیم.

امید است مقاله اصول طراحی کمد دیواری، 10 گام تا کمدی شیک و جادار مورد توجه شما مخاطبین محترم قرار گرفته باشد. لطفاً پس از مطالعه مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در این زمینه با ما در وب‌سایت نیودیزاین به اشتراک بگذارید. هم چنین مجموعه ما در زمینه بازسازی انواع خانه و بازسازی دفتر کار ، تمامی خدمات مرتبط با دکوراسیون داخلی اعم از کابینت و کمد دیواری نیز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *