جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پوشاندن درز صفحه کابینت و دیوار چگونه انجام می شود ؟

فهرست مطالب

چگونگی درز گیری بین کابینت و دیوار

پوشاندن درز صفحه کابینت چگونه انجام می شود؟ خیلی اوقات شاید بعد از اتمام کار نصب کابینت‌ها، متوجه شکافی میان کابینت آشپزخانه و دیوار شوید. در برخی مواقع هم پس از مدتی، درزگیر ضدآبی که اطراف سینک ظرف‌شویی است از بین می‌روند. درواقع درزهای این چنینی نه فقط می‌توانند زیبایی و نمای آشپزخانه را برهم زنند، بلکه برای سینک ظرف‌شویی دردسرهای زیادی را هم ایجاد می‌نمایند. در چنین مواقعی باید کابینت‌ها را درزگیری نمود تا شکاف ایجاد شده به‌خوبی پوشانده شود، پیش از آنکه مشکل جدی‌تری رخ ندهد.

 

نحوه پوشاندن درز صفحه کابینت

ما در مقاله چگونگی درزگیری کابینت به این مبحث پرداخته‌ایم. شما با مطالعه این مقاله چنانچه به این مشکل مواجه شدید، خودتان به‌سادگی از پس این کار بر خواهید آمد. پس برای آشنایی با با نحوه پوشاندن درز صفحه کابینت با ما تا انتهای این مقاله از وب‌سایت نیودیزاین همراه باشید.

فهرست مطالب در این مقاله:

  • آب‌بندی سینک چیست و چه زمانی انجام می‌شود؟
  • مراحل درزگیری کابینت
  • نکات مهم در درزگیری کابینت
  • نتیجه گیری

 

آب‌بندی سینک چیست و چه زمانی انجام می‌شود؟

درواقع آب‌بندی درزها را حسابی محکم می‌نماید و جلوی نفوذ آب به زیر سینک ظرف‌شویی و کابینت‌ها را خواهد گرفت. درزگیر اطراف سینک در طی زمان ترک می‌خورد، پس باید این کار را جهت جلوگیری از آسیب دیدن کابینت هر چند وقت یک بار حتماً انجام دهیم.

به‌طور معمول از آب‌بندی برای قسمت‌های زیر سینک نو یا کارکرده استفاده می‌گردد. البته چنانچه سینک کارکرده باشد باید زمان استفاده از درزگیر به نکاتی توجه داشته باشیم که در ادامه بدان می‌پردازیم.

درزگیر سیلیکونی به درزگیرهایی اطلاق می‌شوند که به‌صورت لاستیک سخت هستند و جلوی نفوذ آب به داخل کابینت را می‌گیرند و‌ آن را مسدود می‌نمایند. معمولاً این روش از آب‌ بندی را برای اطراف وان، سقف، شیشه و‌ آکواریوم انجام می‌دهند.

در ادامه مقاله به چگونگی درزگیری کابینت مانند کابینت آشپزخانه انزو خواهیم پرداخت، پس با نیودیزاین همچنان همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید : کابینت پلی اورتان یا ممبران

 

پوشاندن درز سينك ظرفشويي

 

مراحل پوشاندن درز صفحه کابینت

درواقع درزگیری کابینت‌ها و پوشاندن شکاف‌ها امر چندان دشواری نیست. شما می‌توانید خیلی ساده به‌واسطه تهیه‌ی ابزارهای مورد نیاز، خودتان این کار را انجام دهید. شاید شکاف کوچکی در فضای میان کابینت و دیوار داشته و به‌صورت کامل پر نشده باشد یا قسمت‌هایی که پیش‌تر درزگیری شده‌اند، با گذشت زمان آسیب دیده و کنده شوند. جهت پوشاندن این شکاف‌ها و درزها می‌توان عمل درزگیری را به‌راحتی را انجام داد. در حقیقت درزگیری کابینت برای حفره‌ها و درزهایی بین 5 تا 30 میلی‌متر بسیار ایدآل است و خیلی راحت انجام می‌شود. برای این کار باید چند مرحله را به دقت اجرا نماییم تا درزگیری به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.

  • پاک کردن سطوح کابینت و دیوار

در ابتدا باید گرد و خاک، انواع آلودگی‌ها و رطوبت روی سطح کابینت و دیوار را به‌خوبی پاک نماییم. با این کار خیال‌مان راحت می‌شود که بعد از درزگیری کابینت دوباره مشکلی پیش نخواهد آمد یا بخش درزگیری شده ترک نمی‌خورد. توجه داشته باشید که وجود خاک روی سطوح موجب آن می‌شود که چسب نتواند به‌خوبی به دیوار و کابینت بچسبد. پس به‌ موجب‌ این اتفاق با گذشت اندک زمانی کنده می‌شود. لازم به ذکر است که پیش از شروع درزگیری کابینت طرفین شکاف را با چسب نواری کاغذی بپوشانید تا چسب درزگیری رو این مناطق نریزد باعث کثیفی نشود.

  • استفاده از چسب سیلیکون

ابتدا نوک چسب مخصوص درزگیری با نام چسب سیلیکون را با قیچی یا چاقو به اندازه‌ی مناسب ببرید. توجه داشته باشید این چسب بوی بسیار تندی دارد که شاید شما را کمی اذیت‌تان کند. امّا با گذشت یک مدت زمانی کوتاه به بوی این چسب عادت خواهید کرد. عموماً نوک چسب را باریک‌تر از درزی که قرار است پر گردد می‌برند تا با انجام این کار، چسب از شکاف بیرون نزده و سطح مدنظر زشت نشود.

هم‌چنین بهتر است جهت درزگیری کابینت از تفنگ یا پمپ درزگیری بهره ببرید. کار با آن عیلی ساده است ابتدا تیوپ چسب را داخل این دستگاه‌ها قرار داده تا عمل درزگیری با دقت و ظرافت بیشتری صورت پذیرد. درزگیری شکاف کابینت به‌واسطه چسب سیلیکون معمولاً یک‌دست‌تر و دقیق‌تر انجام می‌شود. چنانچه از دستگاه تفنگ درزگیری استفاده نمی‌نمایید، باید دقت و حوصله‌ی بیشتری به خرج دهید. حتماً توجه داشته باشد که چسب درزگیری را در یک خط صاف روی شکاف بریزید. هم‌چنین بهتر است رنگ چسب درزگیری متناسب با رنگ کابینت یا دیوارمان باشد. پس در زمان خرید چسب حتماً رنگ کابینت و دیوار خود را در مدنظر قرار دهید.

  • استفاده از تفنگ درزگیری به‌صورت زاویه‌دار

زمانی که تیوپ چسب را داخل تفنگ درزگیری گذاشتید، نوک چسب را روی نقطه‌ی شروع شکاف قرار دهید. سپس تفنگ درزگیری را در زاویه‌ای مناسبی نسبت به سطح بگیرید. پس از آن ماشه‌ی تفنگ درزگیری را به آرام فشار داده تا چسب داخل شکاف را پر نماید.

همان‌طور که ماشه‌ تفنگ را فشار می‌دهید و چسب بر روی شکاف می‌ریزد، کم‌کم نوک چسب را در امتداد مسیر شکاف حرکت بدهید. با این کار تمام فضای مدنظر شما با چسب درزگیری پر خواهد شد. این کار را همچنان تا حدود 50 سانتی‌متر انجام دهید. پس از آن اسفنج یا پارچه‌ مرطوبی برادشته تا سطح اضافه‌ چسب را پاک نمایید. توجه نمایید که چسب درزگیری کابینت از داخل شکاف پاک نشود و تنها سطح را صاف کنید. چنانچه چسب داخل شکاف را برداشتید داخل درز را تمیز کردد و دوباره آن بخش را درزگیری نمایید. این عمل را تا کامل شدن درزگیری کابینت همچنان ادامه بدهید.

  • مراحل پس از خشک شدن چسب

اصلاً دور از انتظار نیست که با جمع شدن چسب پس از خشک شدن مواجه شویم. پس باید خودمان را برای این احتمال آماده نماییم که حجم چسب پس از سفت شدن کم شود. در بخش‌هایی که حجم چسب کم شده و خوب درز را پر نکرده، مقداری دیگری چسب اضافه نموده و سپس دوباره یاید با اسفنج سطح آن را صاف نماییم.

  • کندن چسب کاغذی پس از اتمام کار

حال باید اجازه دهیم تا چسب درزگیری کابینت حسابی خشک شود. خشک شدن کامل چسب درزگیری چیزی در حدود 30 دقیقه زمان می‌برد. بعد از خشک شدن کامل ما می‌توانیم چسب‌های کاغذی که طرفین درز چسبانده بودیم را برداریم و کار درزگیری کابینت را خاتمه دهیم.

 

مطلب پیشنهادی نیو دیزاین : کابینت روکش چوب

 

مراحل پوشاندن درز صفحه کابینت|مجموعه نیو دیزاین

 

نکات مهم در پوشاندن درز صفحه کابینت

تفنگ چسب سیلیکونی درواقع یکی از ابزارهای لازم و بسیار مهم برای درزگیری کابینت محسوب می‌شود. هم‌چنین چنانچه از درزگیرها برای آب‌بندی اطراف سینک ظرف‌شویی استفاده می‌نمایید، حتماً پیش از هر کاری باید از عایق شدن کامل سینک مطمئن باشید. معمولاً خشک شدن کامل این درزگیرها زمان بیشتری خواهد برد. توجه داشته باشید که چسب‌های سیلیکونی هیچ رنگی به خودشان نمی‌گیرند. این بدان معناست که اگر برای پر کردن شکافی از این نوع چسب‌ها بهره می‌برید، نمی‌توانید رویش رنگ بزنید. چنانچه تصمیم دارید روی چسب سیلیکونی را رنگ بزنید، باید در آینده منتظر ورآمدن رنگ باشید.

 

مطلب پیشنهادی: علت ترک خوردن صفحه کابینت

 

نتیجه گیری

درواقع پر نمودن درزهای کابینت که زیبایی آشپزخانه را دوچندان می‌کنند، اصلاً کار سختی نیست و فقط به کمی وقت، دقت و حوصله نیاز دارد. هم‌چنین برای این کار باید نوع مرغوب چسب سیلیکونی استفاده نمایید تا بعد از درزگیری کابینت مشکلی رخ ندهد و موجب دردسرهای بیشتری نشود. فقط کافی است چسب درزگیری با رنگ مناسب خریداری نموده و اگر توانستید، یک تفنگ درزگیری تهیه نمایید تا ظرافت و زیبایی کار شما بیشتر شود.

امید است مقاله پوشاندن درز صفحه کابینت مورد توجه شما مخاطبین محترم قرار گرفته باشد. لطفاً پس از مطالعه مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در این زمینه با ما در نیودیزاین به اشتراک بگذارید. هم چنین مجموعه ما در زمینه ساخت و اجرای انواع کابینت آشپزخانه مانند کابینت ممبران گردویی ، انواع کابینت ام دی اف ، هایگلاس و … و دیگر خدمات مربوط دکوراسیون و بازسازی خانه و بازسازی اداری نیز خدمات کیفیت بالایی را ارائه می دهد. کافیست برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *