جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

با انواع کابینت مینیمال آشنا شوید + تفاوت آن با کابینت مدرن چیست؟

فهرست مطالب

مینیمال به معنای ساده گرایی می‌باشد. در این دوره که به سمت سبک‌های مدرن و به روز می‌رویم کارهای ساده و به قول معروف مینیمال کاربرد بیشتری دارند. امروز سبک مینیمال طرفداران خاص خود را دارد. از سبک مینیمال، می‌توانید برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود و یا سبک کابینت خود را مینیمال انتخاب کنید. بیشترین چیزی که رواج دارد استفاده از چوب و رنگ سفید با هم است اما می‌توانید از چوب و رنگ مشکی نیز با هم استفاده کنید.  اگر رنگ مشکی را برای آشپزخانه خود انتخاب می‌کنید حتماً از چوب هم در آن استفاده کنید زیرا باعث شیک ‌تر شدن آن می‌شود. استفاده از رنگ سفید یا مشکی به همراه چوب و گیاهان در محیط اطراف و وجود نور طبیعی باعث جذاب شدن محیط خانه شما و مینیمال بودن سبک آشپز خانه شما می‌شود.پس در این مقاله، با نیودیزاین ، تولیدکننده انواع کابینت، همراه باشید تا با انواع این کابینت‌ها آشنا شوید.

 

چند طرح کلی برای کابینت مینیمال

برای استفاده از کابینت مینیمال در داخل آشپزخانه، می توان از طرح های زیر استفاده کرد:

۱ . استفاده از چوب و رنگ سفید

۲ . استفاده از چوب و رنگ مشکی

۳ . استفاده از چوب و رنگ سفید و مشکی

۴ . ترکیب رنگ مسی و سفید

 

ویژگی های کابینت مینیمال

استفاده از رنگ سفید در کابینت مینیمال، به این دلیل پرطرفدار است که نماد پاکی و لطافت می‌باشد و تمیزی را به آشپزخانه شما هدیه می‌کند. یکی دیگر از راه‌های رسیدن به آشپزخانه مینیمال، استفاده از رنگ سفید و مشکی می‌باشد. بنابراین می‌توانید رنگ کابینت خود را سفید مشکی انتخاب کنید که بسیار ساده و زیبا می‌باشد. برای اینکه کابینت شما جلوه زیباتری داشته باشد می‌توانید از گیاهان در آشپزخانه استفاده کنید. استفاده از گیاهان هم باعث طراوت و حس خوبی برای ما می‌شود و هم باعث زیباتر به نظر رسیدن آشپزخانه شما می‌شود.

در برخی موارد افراد برای انتخاب رنگ کابینت از تک رنگ‌هایی مانند زرد استفاده می‌کنند که انتخاب این رنگ به سلیقه شما بستگی دارد و زیبایی خاص خودش را دارد و امروزه جز یکی از انواع مدل‌های کابینت مینیمال می‌باشد. در طراحی کابینت مینیمال، می‌توانید از جزیره‌ هایی هم استفاده کنید که در عین زیبایی بسیار کارآمد می‌باشد. استفاده از جزیره امروزه یکی از پرطرفدارترین نوع کابینت مینیمال می‌باشد. استفاده از کاشی های سفید مترویی هم یکی دیگر از انواع طراحی ‌ها در کابینت مینیمال می‌باشد که باعث زیبایی هرچه بیشتر کار شما می‌باشد.

 

ویژگی های کابینت مینیمال

 

کابینت مدرن

کابینت مدرن شامل ویژگی‌هایی مانند، سطح صاف و بدون شیب، دارای شکل های هندسی و زاویه دار و استفاده از حداقل تزئینات میباشد. یکی از محبوب ‌ترین انواع کابینت در سبک‌های امروزی، کابینت مدرن می‌باشد. کابینت مدرن، بیشتر برای آشپزخانه نقلی و کوچک مناسب است، زیرا باعث می‌شود سادگی و آرامش بیشتری در فضای خانه وجود داشته باشد. کابینت ‌هایگلس ، ام دی اف یا هر نوع دیگری که تزیینات خیلی جزئی در آن ها به کار رفته باشد در دسته کابینت مدرن قرار می‌گیرد.

در کابینت مدرن اگرچه جزئیات زیبایی به کار رفته، اما این جزئیات به کار رفته در طرح، دارای حداقل تزیینات بوده، زیرا این کابینت طرح و مدل ساده‌ای دارد. اگر می‌خواهید از این کابینت استفاده کنید، بهتر از رنگ روشن انتخاب کنید که باعث انعکاس نور بیشتری در فضای خانه شما شود. استفاده از مدل کابینت‌های بدون دستگیره از مینیمال ‌ترین، نمونه های این سبک می‌باشد. این کابینت‌ها فارغ از هرگونه رنگ و یا مواد به کار رفته در طراحی آن می‌باشند و دارای درهای صاف و مسطح هستند که مانع وجود جزئیات اضافی در آن دارای تنوع رنگی زیادی هستند و بدون هیچ گونه محدودیتی می‌توانید حداکثر استفاده از فضا را داشته باشید.

 

تفاوت کابینت مینیمال با کابینت مدرن

مهمترین تفاوت سبک مینیمال با مدرن در کاربرد آن ها می‌باشد. سبک مدرن، تمرکز بیشتری بر روی خطوط صاف ، اشکال هندسی و زاویه دارد. اما سبک مینیمال بر شکل، رنگ و نقش تمرکز دارد. یکی از ویژگی‌های مهم سبک مدرن، طراحی ساده آن می‌باشد در برخی از آن ها تزییناتی به چشم میخورد اما در عین حال ساده می‌باشد. از مهم ترین استفاده سبک مینیمال می‌توان به استفاده از آن در خانه‌های بزرگ و یا کوچک، هتل ها، اداره ها، رستوران ‌ها و یا کافی شاپ ‌ها استفاده کرد. کاهش دیوارهای غیر ضروری و اضافه کردن فضای اتاق‌ها و سالن ها و پذیرایی از مهمترین اصول در چیدمان سبک مینیمال محسوب می‌شود و هرگونه وسایل و زواید بی هدف باید از بین برود.

 

نکته ی پایانی

امروز از سبک مینیمال برای کابینت آشپزخانه و طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده می‌کنند. سبک مینیمال بر سادگی اصرار دارد و در آن از تزیینات زیادی استفاده نشده است. شما می‌توانید رنگ کابینت خود را، سفید مشکی و یا طوسی انتخاب کنید که بیشترین رواج را در بین سبک مینیمال دارد. اما اگر رنگ روشن انتخاب کنید باعث می‌شود که آشپزخانه شما نور طبیعی بیشتری دریافت کند. سبک مدرن دارای اشکال هندسی و زاویه دار است و یکی از سبک‌ها، برای کابینت می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *