جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طراحی سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف

فهرست مطالب

سقف آشپزخانه کلاسیک

اگر قصد بازسازی آشپزخانه دارید ، طراحی سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف: از ویژگی‌هایی برخوردار است که آن را از دیگر سقف‌ها متمایز می‌نماید. به‌طورکلی امروزه بهره‌مندی از کناف سقف در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار پرکاربرد شده و دلیل آن هم مزایای است که دکوراسیون کلاسیک کناف وجود دارد.

سبک کلاسیک به‌صورت کامل از جزئیات بسیاری در قیاس با سبک مدرن برخوردار است. درواقع بهره‌مندی از زرق‌وبرق در این سبک بسیار پر کاربرد است. در حالی که سبک مدرن، از جزئیات کمتری بوده و به‌همین جهت سادگی بیشتری در آن مشهود است.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما مخاطبین محترم نیودیزاین را با طراحی سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف آشنا نماییم. پس برای شناخت از ماهیت سقف آشپزخانه کلاسیک تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کناف چیست؟

شاید برای شما هم سوال بالا پیش آمده باشد. درواقع کناف نام یک برند خانوادگی در آلمان است بسیار شهرت دارد که به‌دلیل فعالیت گسترده‌اش توانست از آلمان وارد کشور ایران شود. ورق کناف در اصل صفحه‌های گچی به همراه روکش کاغذی بوده که به‌صورت یکپارچه در آمده و نوعی از سقف کاذب محسوب می‌شود.

در حقیقت این صفحه‌های گچی، نسل جدیدی از گچ هم به‌شمار می‌روند. کناف یکی از مصالح مهم و اصلی است که در ساخت و سازهای خشک و بدون آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مطلب پیشنهادی : نکات بازسازی آشپزخانه

 

سبک دکوراسیون کلاسیک چیست؟

کلاسیک به سبکی اطلاق می‌شود که در آن تمام جزئیات حرف اول را می‌زنند. درواقع این سبک پر زرق و برق بوده و تجملات ارزش آن را بالا می‌برد که برای کاربرد در بسیاری از شرایط، مفید است. این سبک برای انواع بخش‌های دکوراسیون داخلی و منجمله سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سبک با قدرت بی‌نظیری که دارد، زیبایی محیط را دو چندان می‌کند.

هم‌چنین علاوه بر کابینت آشپزخانه کناف یکی از سقف‌های مورد استفاده در آشپزخانه است که تنوع بسیار بالایی دارد. کناف به دلیل تنوع گسترده ای که دارد می‌تواند در تاثیرگذاری محیط آشپزخانه بسیار موثر باشد. در ادامه به مبحث طراحی سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف خواهیم پرداخت، پس همچنان با نیودیزاین همراه باشید.

 

مزایای کناف در سقف آشپزخانه کلاسیک

همان‌طور که در مطالب بالا عنوان شد سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف، در قیاس با سبک مدرن، از جزئیات بسیار بیشتری برخوردار است. در انتخاب این نوع مناسب کناف، تناسب آن با سایر بخش‌های آشپزخانه و وسایل موجود در آن، بسیار حائز اهمیت است.

هدف اصلی از استفاده کناف سقف آشپزخانه کلاسیک، زیبایی دوچندان محیط آشپزخانه است. در صورت عدم توجه به جزیئات، این رویکرد نتیجه‌ای عکس خواهد داشت. در کنار این کناف کابینت مناسب هم حائز اهمیت است. یکی از کابینت هایی که جلوه ی زیادی به کناف ها می دهند سبک کابینت آشپزخانه انزو می باشد. کناف سقف آشپزخانه از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که از مهم‌ترین آن ها می‌توان به عایق بودن این نوع کناف، وزن سبک، تنوع پذیری و پیاده سازی ساده کناف اشاره کرد.

دیگر مزایایی طراحی سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف عبارتند از:

 • کناف از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون‌به‌صرفه‌ است. زیرا از عبور حرارت و صدا به طبقات فوقانی جلوگیری می‌نماید.
 • پس از اجرای کناف به‌راحتی می‌توان از کاغذ دیواری یا مصالحی دیگر استفاده کرد.
 • کناف از اشکال بسیار زیبای برخوردار است که این اشکال حسی آرامش بخش و طراوت روحی را به مخاطبین خود انتقال می‌دهند.
 • با بهره‌مندی از کناف می‌توان فضاسازی عالی را در آشپزخانه خود ایجاد نماییم و محدوده سقف را بلندتر از آنچه که هست نشان دهیم.

 

 این را هم بخوانید : نورپردازی سقف آشپزخانه

 

کاربرد کناف سقف آشپزخانه کلاسیک

بهره‌مندی از سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف دارای کاربردهای بسیار زیادی است. به موجب این امر امروزه در طراحی و دکوراسیون داخلی به ویژ] در پروژه های بازسازی خانه قدیمی ، ابتدایی‌ترین ایده‌ای است که عموم طراحان داخلی و برای بیشتر محیط‌ها از آن بهره می‌برند. اشاره بیشتر محیط‌ها به این خاطر است که برای محیط هایی که کم ارتفاع، استفاده از کناف هرگز توصیه نمی‌شود.

امّا برای سقف‌هایی با ارتفاع متوسط، بهره‌مندی از سبک‌های مدرن و مینیمال در طراحی‌های ساده می‌تواند بسیار موثر باشد. در سقف‌هایی با ارتفاع زیاد، طراحان جهت ایده‌پردازی و انتخاب هر سبکی خصوصاً سبک کلاسیک، بسیار پرطرفدار است.

از کاربردهای مهم کناف در سقف آشپزخانه کلاسیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد، که عبارتند از:

 • کناف‌ها عایق صدا و حرارت هستند و به‌همین جهت می‌توانند به نوعی باعث ایمنی بیشتر در محیط شوند.
 • به‌راحتی توسط یک نیروی متخصص، قابل نصب است.
 • چنانچه به هر دلیلی با مشکلی مواجه شود، امکان تعمیر و تعویض آن، میسر است.
 • امکان رنگ‌آمیزی در کناف وجود دارد.
 • پنهان‌سازی تجهیزات موجود در سقف به کمک کناف‌ها، به خصوص برای سبک کلاسیک که نورپردازی خاصی دارند، وجود دارد.
 • از قیمتی مقرون‌به‌صرفه در قیاس با دیگر روش‌های مورد استفاده در سقف برخوردار هستند.
 • این نوع سقف‌ها از وزن کمی برخوردار بوده و هرگز هیچ نیروی اضافه‌ای به ساختمان وارد نمی‌کنند.
 • به کمک استفاده از کناف، اجرای انواع نورپردازی در سقف کلاسیک و با جزئیات زیاد، وجود دارد.

 

خرید کناف سقف آشپزخانه کلاسیک

درحال‌حاضر به‌خاطر استقبال گسترده‌ای که از نسل جدید گچ یا همان کناف در سراسر دنیا وجود دارد، اشخاص زیادی به‌دلیل کاربردی بودن آن‌ها، در راستای تولید و ارائه این نوع از محصولات یه فعالیت مشغولند.

در کشور ایران هم تولیدکنندگان زیادی برای تولید این نوع از محصولات فعالیت دارند و در تلاش می‌کنند تا با بهبود کیفیت مواد اولیه خود، بهترین نوع از کناف را تولید و در اختیار مخاطبین قرار دهند. آنچه برای هر تولیدکننده در هر جایگاهی که باشد بسیار حائز اهمیت است، تبدیل مخاطبان به مشتریان دائمی است که در هر شرایطی، کیفیت کالای آنان را تایید نمایند.

 

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله به موضوع طراحی سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف پرداختیم. در ادامه باهم مزایای کناف در سقف آشپزخانه کلاسیک مورد بررسی قرار دادیم. سپس به کاربردهای کناف سقف آشپزخانه کلاسیک اشاره کردیم. درکل کناف یک وسیله ضروری در ساخت و سازه به‌شمار می‌رود که امروزه به خاطر کاربردهای بالایی که دارد مخاطبین زیادی پیدا کرده است. استفاده از کناف در سبک کلاسیک باتوجه به جزئیاتی که این سبک دارد، امری بسیار رایج است. در کل کناف بیشتر برای سقف‌های بلند توصیه می‌شود و استفاده از آن برای سقف‌های کوتاه هرگز توصیه نمی‌شود.

امید است مقاله طراحی سقف آشپزخانه با دکوراسیون کلاسیک کناف مورد توجه شما مخاطبین محترم نیودیزاین قرار گرفته باشد. لطفاً پس از مطالعه مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه طراحی سقف آشپزخانه کلاسیک با ما در وب‌سایت نیودیزاین به اشتراک بگذارید. هم چنین مجموعه ما در زمینه بازسازی اداری هم نیز خدمات ارزنده ای را به شما عزیزان ارائه می دهد.

 

مطلب مرتبط : طراحی مدرن آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *